Jer dragocjen si u mojim očima, vrijedan si i ja te ljubim.

(Izaija 43:4)

ZA KOLOVOZ 2013.

GODINA X - BROJ 8 (106)

PRVI PETAK U MJESECU posvećen je pobožnosti Presvetom Srcu Isusovu. Mogućnost za svetu ispovijed je od 17.30 sati. Posljednjih godina lijepo se vratila ova pobožnost Prvih petaka u našu župu, te je sve više onih koji se svaki prvi petak ispovjede i pričeste s nakanom za spas svoje duše ili nekog od svojih rođaka ili prijatelja. Potičemo djecu i mlade da se uključe u ovu pobožnost. Ispovijedati se može i koji dan ranije kako bi se izbjegle gužve.

GOSPA SNJEŽNA I DAN DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI - 5. kolovoza. Koliko je sudbina našeg hrvatskog naroda neraskidivo povezana s nebeskom Majkom Marijom svjedoči i Dan domovinske zahvalnosti koji pada na još jedan Marijin blagdan u mjesecu kolovozu. Mariju kao zaštitnicu, zagovornicu, tješiteljicu i luku nade i spasa prepoznao je naš narod u Domovinskom ratu. Nisu li krunice o vratu naših mladića, očeva i sinova bile snaga koja se nije dala slomiti ni granatama, ni smrtnim strahom, ni bjesomučnom mržnjom neprijatelja? Ona ih je sačuvala od zla. Ponovno je Marija bila ta koja gazi glavu zmiji i ne da zlu da zavlada onima koji se njoj utječu. U našoj crkvi Sv. Križa imat ćemo misu zahvalnicu i molitvu za sve poginule branitelje i stradalnike Domovinskog rata u 10.00 sati.

VELIKA GOSPA - 15. kolovoza, posebno se slavi u svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama. Uočnicu – misu bdijenja, 14. kolovoza navečer, predvodi naš biskup mons. Mile Bogović. Trodnevna priprava je u 18.30 koju predvodi pater Božidar Nagy, isusovac. IZ NAŠE ŽUPE SV. KRIŽA u Ogulinu hodočastit ćemo pješice Gospi u Oštarije, 14 kolovoza. Okupljanje hodočasnika u crkvi je u 17 sati, a tada s pjesmom i molitvom krećemo put Oštarija. Na blagdan Velike Gospe mise su u Ogulinu u 9 sati ujutro i u 18.30 sati navečer.

SV. ROKA SLAVIMO 16. KOLOVOZA. Ovog sveca vjernici zazivaju u pomoć kao zaštitnika oboljelih od raznih zaraznih bolesti, zaštitnik invalida, kirurga, protiv bolesti životinja, posebice pasa. Zaštitnik je mnoštva mjesta u našoj domovini. U našem Ogulinu u čast sv. Roka sagrađena je crkvica kao zavjet u velikoj najezdi kuge u našem kraju 1840. Na svečev blagdan jutarnja je misa u 10 sati u crkvi sv. Roka, a navečer se okupljamo u 18 sati kod kipa Majke Božje u Lomostu te u procesiji idemo da crkve. Svetu misu predvodit će o. Marijan Jelušić fra Vice Blekić s kojima ćemo se toga dana oprostiti kao župa I zahvaliti im na dugogodišnjem nesebičnom svećeničkom služenjun u našemu gradu. O. Marijan je imenovan župnikon na Pehlinu u Rijeci, a fra Vice župnikom župe sv. Franjo Ksaverski u Zagrebu.

HODOČAŠĆE NA UDBINU U CRKVU HRVATSKIH MUČENIKA, SUBOTA 31. 08. Iz naše župe krenut ćemo u 7.30 sati autobusom koji polazi ispred župnog ureda.

DAN DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI – sv. misa za Domovinu u 10.00 h
Srijeda, 14. kolovoza – hodočašće Gospi od Čudesa u Oštarije – u 17 h
VELIKA GOSPA– sv. mise u sv. Križu u 9.00h i 18.30h
Svete mise u svetištu Gospe od čudesa 7.00; 9.00; 11.00 i 19.00

Sv. ROK, 16. kolovoza – sv. misa u 10h i procesija s misom u 18h
RAKOVICA – SVETA JELENA , NEDJELJA 18. 08. – hodočašće u Rakovicu

KALENDAR ZA MJESEC KOLOVOZ 2013.

2. petak Prvi petak – ispovijed od 17.30 sati
3. subota Bl. Augustin Kažotić,
4. NEDJELJA XVIII. KROZ GODINU Sv. Ivan Maria Vianney-zaštitnik župnika
5. ponedjeljak DAN DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI Sv. misa u 10.00