Jer dragocjen si u mojim očima, vrijedan si i ja te ljubim.

(Izaija 43:4)

ZA KOLOVOZ 2014.

GODINA XI - BROJ 8 (118)

Prvi petak u mjesecu posvećen je pobožnosti Presvetom Srcu Isusovu. Mogućnost za svetu ispovijed je od 17.30 sati. Posljednjih godina lijepo se vratila ova pobožnost Prvih petaka u našu župu, te je sve više onih koji se svaki prvi petak ispovjede i pričeste s nakanom za spas svoje duše ili nekog od svojih rođaka ili prijatelja. Potičemo djecu i mlade da se uključe u ovu pobožnost. Ispovijedati se može i koji dan ranije   kako bi se izbjegle gužve.

DAN DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI - 5. kolovoza. Koliko je sudbina našeg hrvatskog naroda neraskidivo povezana s nebeskom Majkom Marijom svjedoči i Dan domovinske zahvalnosti koji pada na još jedan Marijin blagdan u mjesecu kolovozu. Mariju kao zaštitnicu, zagovornicu, tješiteljicu i luku nade i spasa prepoznao je naš narod u Domovinskom ratu. Nisu li krunice o vratu naših mladića, očeva i sinova bile snaga koja se nije dala slomiti ni granatama, ni smrtnim strahom, ni bjesomučnom mržnjom neprijatelja? Ona ih je sačuvala od zla. Ponovno je Marija bila ta koja gazi glavu zmiji i ne da zlu da zavlada onima koji se njoj utječu.  U našoj crkvi Sv. Križa imat ćemo misu zahvalnicu i molitvu za sve poginule branitelje i stradalnike Domovinskog rata u 10.00 sati.

Iz naše župe Sv. Križa u Ogulinu hodočastit ćemo pješice Gospi od Čudesa u Oštarije, 14 kolovoza. Okupljanje hodočasnika u crkvi je u 17 sati, a tada s pjesmom i molitvom krećemo put Oštarija.

Na blagdan Velike Gospe mise su u Ogulinu u 9 sati ujutro i u 18.30 sati  a u svetištu Gospe od Čudesa  u 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30 sati

Sv. Roka slavimo 16. kolovoza. Ovog sveca vjernici zazivaju u pomoć kao zaštitnika oboljelih od raznih zaraznih bolesti, zaštitnik invalida, kirurga, protiv bolesti životinja, posebice pasa. Zaštitnik je mnoštva mjesta u našoj domovini. U našem Ogulinu u čast sv. Roka sagrađena je crkvica kao zavjet u velikoj najezdi kuge u našem kraju 1840.

Na svečev blagdan jutarnja je misa u 9,00 sati u crkvi sv. Roka, a navečer se okupljamo u 18 sati kod kipa Majke Božje u Lomostu te u procesiji idemo do crkve. Svetu misu predvodit će vlč. Josip Štefančić, župnik u Plitvicama, naš nekadašnji kapelan.

Hodočašće na Udbinu u Crkvu hrvatskih mučenika, subota 30. 08. Iz naše župe krenut ćemo u 7.00 sati autobusom koji polazi ispred župnog ureda.

KALENDAR ZA MJESEC KOLOVOZ 2014.

1. petak Prvi petak – ispovijedi od 17.30 h
2. subota Molitva za duhovna zvanja
3. NEDJELJA XVIII.  Nedjelja kroz godinu
4. ponedjeljak Sv. misa u 8.00

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja. Sveta misa u 10.00 sati -nema večernje mise.

6. srijeda

PREOBRAŽENJE GOSPODINOVO  Klanjanje nakon mise

8. petak Sv. Dominik
10. NEDJELJA XIX. Nedjelja kroz godinu    Krštenja na župnoj misi     Sv. Lovro
11. ponedjeljak Sv. misa u 8.00
13. srijeda Posjet bolesnicima za Veliku Gospu     Klanjanje nakon mise
14. četvrtak Jutarnja misa u 8.00 u čast sv. Maksimilijana Kolbea.
Hodočašće u Oštarije u 17.00 sati. Nema večernje mise u sv. Križu
15. petak VELIKA GOSPA - sv. mise u 9.00 i 18.30
16. subota Sv. Rok - sv. misa u 9,00 sati i procesija s misom u 18,00 sati koju predvodi vlč. Josip Štefančić
17. NEDJELJA XX. Nedjelja kroz godinu Sv. Ilija